Загальні правила підмивання дітей

Загальні правила підмивання дітей

  • Підмивайте малюка, за можливості, при кожній зміні підгузка.
  • Нема потреби використовувати кип’ячену воду, вода з-під крану — цілком підходить, головне правило підмивання немовлят під проточною водою. 
  • Немає сенсу підмивати дитину з миски, куди знову-таки потрапляють мікроби і знову забруднюють малюка.
  • Вологі серветки містять ароматизатори, тож можуть викликати алергічну реакцію на ніжній шкірі маляти, це альтернатива при відсутності доступу до води.
  • Не використовуйте кремів чи присипок, вони потрібні лише при попрілостях, здоровій дитині вони не потрібні.
  • Під час підмивання використовуйте виключно дитяче мило, засоби для дорослих досить агресивно діють на шкірні покриви дитини.

Відмінність будови статевих органів дівчаток і хлопчиків диктують свої особливості догляду за ними.

Головне правило догляду за дівчатками — підмивати потрібно в напрямку від лона до куприка, таким чином, процеси життєдіяльності від аносу не потраплятимуть на статеві органи.

Підмиваючи дівчинку під краном, потрібно направляти струмінь води на лоно, намагаючись не потрапляти на навколопупкову ділянку, водичка буде омивати геніталії і стікати між ніжками.

Хлопчиків теж краще підмивати рухом, спрямованим спереду назад.

До 1.5 – 2-х років у хлопчиків присутній фізіологічний фімоз, відтак крайню плоть відтягувати не потрібно. Важливо перевірити, чи не накопичився за день у крайній плоті надлишок секрету (смегми), що має білий густий вигляд. Її можна легко видалити шматочком ватного тампона, змоченого у вазеліні. Залишки секрету потрібно видаляти і коли дитина доросте до горщика.