З якого віку можна давати дітям гаджети?

Записатись на прийом

Знаємо, як це питання хвилює батьків, тож зібрали всі корисні факти в одному дописі. Тож читайте і поширте, щоб інші мами і тати теж замислились!

Сучасний світ дуже стрімко змінюється, і ми не зможемо тривалий час втримати дітей подалі від смартфонів і планшетів, але можемо не шкодити малечі.

Передовсім не забувайте, що маленькі ручки тягнуться до всього нового, малюки постійно спостерігають за тим, як їх батьки розмовляють по телефонах і працюють за ноутбуками. Крім того, з перших днів їх безперестанку фотографують. Тож нічого дивного, що діти цікавляться гаджетами і не можуть дочекатися, коли отримають свій власний.

Коли починати?

Більшість педіатрів рекомендують зачекати до щонайменше 2 років. Річ у тім, що перші 3 роки є дуже важливими для розвитку мовних, емоційних, соціальних і моторних навичок, тому чим довше ви не дасте дитині в руки гаджет, тим краще для неї.

Існують спеціальні рекомендацій ВООЗ для фізичної активності, сидячої поведінки і сну для дітей до 5 років. Експерти ВООЗ зафіксували у цьому документі таке:

  • немовлятам до 1 року не рекомендовано проводити час перед екраном,
  • малюкам 2 років варто проводити не більше години, бажано менше,
  • дітям 3-4 років не більше 1 години.

Ігри чи розвиваючі заняття?

Більшість експертів сходяться на думці, що дітям від 2 років можуть бути корисними електронні медіа з освітнім контентом. Інтерактивні заняття розвивають у дітей навички мислення, наприклад, ігри на пам’ять, головоломки – просторове мислення, творчі навички – малювання.

Що мають робити батьки, доки дитина з гаджетом?

Точно не залипати у власному! Щоб отримати максимальну користь від екранного часу, батьки повинні:

✔️розробити правила перебування перед екраном.

✔️використовуйте батьківський контроль для блокування або фільтрування контенту,

✔️уникайте швидкоплинних програм і вимкніть рекламу в додатках.

Мами і тати, ваші діти народжуються у цифрову епоху, тому ми не можемо приховувати від них технології, але можемо навчити дітей правильно їх використовувати. Пам’ятайте, найкращий приклад – власний. Якщо мама/тато не сидить годинами перед екраном, є шанси, що не матиме цієї звички і син/донька.

Це лише один з багатьох видів діяльності, лише один із способів досліджувати світ, але не єдиний.

Не забуваємо про спорт!

Як допомогти малечі обрати свій навіть з вадою серця тут: bit.ly/43d8xVF