Як правильно давати горішки дітям

Записатись на прийом

“Міцний горішок” для мам і тат: незайве нагадування про те, як правильно давати горішки дітям 🌰🥜🌰

👉 Якщо осінь, то смакота! Ми усіма руками “за”, але нагадуємо мамам і татам діток до 4 рочків, що з горішками треба бути дуууже обреженими. Ми знаємо, як ви їх любите, але горішки є сильними аллергенами і дуже часто стають причиною звернення до лікарень через потрапляння у дихальні шляхи. Тому починати давати горішки малюкам потрібно з дотриманням правил.

🌰 Чому горішки потрібні малечі❓

Горіхи (волоський, арахіс, мигдаль, ліщина, кедрові, фісташки, пекан та ін.) можна і навіть треба вводити в раціон дитини. У рекомендаціях ВООЗ і ААР немає обмежень щодо вживання горіхів і арахісу. Більше того, раннє введення (приблизно до 11-12 міс) частих алергенів знижує ризики розвитку виникнення харчової алергії в старшому віці. Горіхи містять багато корисних білків, в тому числі і незамінних, корисних жирів, вітамінів і мікроелементів. До речі, харчування за принципом тарілки здорового харчування передбачає горішки у дитячому меню, адже горіхи входять у розділ «мясо/риба/бобові/горіхи/яйця» як джерело білків.

🌰 Які горішки корисні малечі❓

Горіхів у природі є дуже багато, українським матусям не варто полювати у мережі на макадамію чи інші екзотичні горішки, у нас росте чимало корисних горішків, як-от волоський, ліщина, фундук, а в магазинах легко придбати мигдаль і арахіс, яких малечі буде достатньо.

🌰 Як ввести горіхи в дитячий раціон❓

Цілі горіхи категорично не рекомендовано давати дітям до 4-5 років (тут має бути 3 знаки оклику!!!) У маленьких діток дуже великі ризики вдихнути горіх чи його шматок. Якщо дитина їсть горішки, то лише подрібнені.

Подрібнені в борошно горішки (блендер мамам на поміч!) змішуйте з уже знайомою для дитини їжею. Наприклад, можна додати горішок до кашки (горіх при цьому має бути перетертий на пюре, каша – звичної консистенції).

Пропонуючи дитині будь-який вид горіхів вперше, обмежтеся однією частиною горішка. Найкраще пригостити малюка горішком під час сніданку, щоб упродовж дня стежити, чи немає у нього непереносимості чи алергії на цей продукт. Якщо самопочуття дитини не погіршилося, стілець нормальний, животик не болить, немає проявів алергії, наступного разу можна дати вже 2 горіхи, далі при добрій переносимості поступово збільшувати порцію.

Не варто вводити у меню дитини відразу декілька видів горіхів, бо якщо на якийсь вид є алергія, це ускладнить ідентифікацію алергена. Після того, як дитина спробує кілька видів горіхів іми вже точно будемо знати, що алергії немає, то можете покласти у кашу малюка кілька видів горішків.

🌰 В якому вигляді давати горіхи❓

✔️Щоб горіхи засвоювалися краще, їх радять давати в якості перекусу, як окрему страву.
✔️Якщо вони неочищені, як-от свіжий волоський горіх, варто почистити горіх відразу перед вживанням.
✔️Горіхи добре поєднуються з сухофруктами і медом – можна приготувати корисні цукерки (якщо немає алергії на будь-який з компонентів).
✔️Можна урізноманітнити меню горіховими пастами, тільки обирайте пасти без цукру, шоколаду, домішок цілих горішків і великого вмісту солі.

Горіхи і горіхові пасти – калорійні, тому їсти їх щодня не варто. Дитині можна давати горіхи не частіше 2 разів на тиждень. Порція для дитини – скільки горішків влізе у її долоньку.

Хай осінь вашого малюка подарує йому лише користь і смакоту, а вам – затишок і тепло!

🌰Більше додаткової інформації:

Рекомендації ААР про введення алергенів на прикладі арахісу:
https://www.healthychildren.org/…/When-can-I-start