Як допомогти дитині впоратися з кашлем?

Записатись на прийом

Прокидаєтесь від цього бухикання серед ночі? Перепробували всі методи бабусі і пів аптеки, а дитячий кашель псує життя всій родині?

Кашель, який супроводжує застуду, є ключовою частиною процесу відновлення організму, навіть коли здається, що симптоми погіршуються.

Що таке кашель?

Кашльовий рефлекс виводить надлишок слизу і захищає легені від розвитку пневмонії. Це одна з причин, чому не варто спішити і давати дітям ліки від кашлю. Кашель є нормальною частиною більшості вірусних респіраторних інфекцій.

Характерні звуки, які батьки можуть чути на відстані – або ще дистанційні хрипи – виникають через вібрації слизу в носі або його скупчення у нижній частині горла. Ці хрипи нестрашні, а от хрипи у легенях або гавкаючий, високої тональності кашель – не нормальний і це завжди привід зателефонувати своєму педіатру.

Кілька простих правил кашлю, які мають знати мами і тати:

  1. Сухий чи мокрий – ось питання!

Мокрий кашель, який супроводжується відкашлюванням мокротиння, насправді є ознакою того, що дитині полегшало. Відкашлювання розпочинається тоді, коли бактерії починають руйнуватися. Але є одне “але” – не всі діти можуть достатньо глибоко кашляти, щоб відійшов слиз, і можуть навіть його проковтнути.

2. Хай не лякають нові звуки!

Коли слиз виходить назовні, кашель може звучати глибоко і стати вологішим, але якщо загальний стан дитини покращується, то зміна звуку кашлю може бути нормальним явищем.

3. Колір мокротиння

Незважаючи на свій не завжди приємний вигляд, жовте або зелене мокротиння (флегми) є частиною нормальної фази одужання. Воно не обовʼязково свідчить про бактерійну інфекцію.

4. Гість, який надовго

Кашель може тривати довше, ніж сама застуда. Поствірусний кашель може тривати до 3 тижнів, поки трахея не відновиться. Але за цей час він повинен ставати менш частим та інтенсивним.

Як ви можете допомогти дитині впоратися з кашлем?

Малечі від 1 року дайте тепле молоко або чай з медом. Тепла рідина допоможе заспокоїти горло і розрідити слиз. Поставте у дитячій зволожувач повітря, він допоможе створити умови для одужання.

Коли слід звернутися до лікаря:

✔якщо дитині важко дихати і з’явилася задишка,

✔якщо є кров у слизі,

✔якщо гарячка не зменшується, а інтервали між нею не збільшуються.

Лікар потрібен малечі, щоб вчасно діагностувати і розпочати лікування ускладнень.

Ми піклуємось про найцінніше – здоров’я ваших дітей!