Холодне повітря на вулиці в поєднанні з сухим теплом удома робить ніжну дитячу шкіру ще більш схильною до сухості. Шкірі складніше підтримувати необхідний рівень зволоження, особливо для дитячої шкіри, яка є менш зрілою.
Як наслідок, шкіра малюка стає сухою, лущиться і подразнюється.
Зібрали для мам і тат корисні поради, як доглядати шкіру малечі!
Як зима впливає на шкіру дитини?
Дитяча шкіра структурно відрізняється від шкіри дорослих, бар’єр зовнішнього шару шкіри розвивається від 2 до 4 років.
Зовнішній шар шкіри відповідає за утримання вологи і допомагає захистити поверхню шкіри від подразників, алергенів і мікробів. У немовляти він на 30% тонший, ніж у дорослих. Це означає, що шкіра малюка більш схильна до трансепідермальної втрати води – процесу, під час якого вода втрачається шкірою. Це може призвести до помітної сухості та лущення.
Якщо до цього додати низькі температури, вітер, вплив сухого повітря, то дитячій шкірі стає ще важче підтримувати рівень зволоження, суха шкіра малюка може стати грубою, лущитися і тріскатися.
Як зберегти зволоження шкіри дитини взимку?
- Не купайте занадто часто
Немовлята обожнюють купання, але тривале перебування у воді може пересушити шкіру, змиває зі шкіри захисні ліпіди, через це волога зі шкіри легше випаровується. Купайте дитину максимум 2-3 рази на тиждень, не більше 10 хвилин за один раз.
- Використовуйте зволожуючий крем
Після купання нанесіть відразу зволожуючий крем. Взимку обирайте жирний крем, особливо якщо шкіра позбавлена вологи.
- Зволожуйте повітря в кімнаті
Зволоження повітря за допомогою зволожувача допоможе зберегти шкіру дитини еластичною. Поставте зволожувач повітря подалі від дитини і регулярно чистьте його, щоб не з’явилася пліснява.
- Заберіть подразники
Заберіть (якщо є) з дитячої кімнати ароматизатори, парфуми, не використовуйте агресивні пральні порошки і мила, жорсткі тканини, які дряпаються. Надавайте перевагу м’якій бавовняній тканині, цього варто дотримуватися не лише взимку.
- Укутуйте дитину
Завжди захищайте шкіру малюка від впливу навколишнього середовища, одягайте дитині рукавички, на голову – шапочку. На відкриті ділянки шкіри, схильні до обвітрювання (щоки, носик), наносьте зволожуючий крем.
Весна не за горами!
Ми піклуємось про найцінніше – здоров’я ваших дітей!