Вітамін D: що робити, якщо замало сонечка

Записатись на прийом

Народна мудрість говорить, що якщо дитина п’є молоко і грається на вулиці, вона отримує достатньо вітаміну D. А що каже наука? Це не завжди так.

У США провели дослідження і виявилося, що через зміну способу життя і використання сонцезахисного крему близько 42% американців мають дефіцит вітаміну D. З них приблизно 15% дітей від 1 до 11 років мають дефіцит, 17% підлітків і 32% молодих людей. Особливо потреба у вітаміні D актуальна у пору, коли менше сонця. Щільні хмари і високий рівень забруднення повітря можуть зменшити потрапляння ультрафіолетових променів на шкіру.

👉Навіщо дітям вітамін D?Вітамін D підтримує здоров’я кісток. Він гарантує, що організм засвоює і утримує достатню кількість кальцію і фосфору, які є критично важливими для побудови міцних кісток і запобігання рахіту. Дефіцит вітаміну D підвищує ризик переломів кісток у дітей старшого віку, підлітків і дорослих. Вітамін D також відіграє важливу роль для імунної системи і психічного здоров’я.

👉В яких продуктах міститься вітамін D?Доки у Львові бракує сонечка, уся надія на джерела вітаміну D, які є на столі. Подбайте, щоб у меню родини були такі продукти:

🔹молоко, 🔹яйця, 🔹масло, йогурт.🔹жирні сорти риби (скумбрія, сардини, лосось, оселедець),🔹пластівці, 🔹апельсиновий сік.

👉Коли дитині потрібен вітамін D?

Усі діти потребують вітаміну D після народження. Американська академія педіатрії (AAP) рекомендує щодня:

✔️немовлятам: 400-600 МО на добу,

✔️дітям від 1 до 18 років: 600-1000 МО на добу,

✔️дорослим і людям літнього віку: 800-2000 МО на добу,

✔️вагітним і жінкам, які годують: 1500-2000 МО на добу.Дітям із підвищеним ризиком дефіциту вітаміну D, наприклад, тим, хто приймає певні ліки і має хронічні захворювання, як-от кістозний фіброз, можуть знадобитися більш високі дози вітаміну D.

👉Які добавки вітаміну D обрати? Оскільки більшість дітей не отримають достатньо цього вітаміну з їжі, їм потрібні добавки з вітаміном D:

🔹для немовлят рідкі форми,

🔹від 3 років – жувальні вітаміни.

👩‍⚕️Не забуваємо головне правило мам здорових дітей: про все, що має значення для здоров’я малечі питаємо в улюбленого педіатра 😉 Це стосується і вітаміну D.

📚За матеріалами www.healthychildren.org

#вітамінD