Вірус папілопи (ВПЛ)

Вірус папілопи (ВПЛ)

Коли варто вакцинувати дітей від вірусу папіломи людини (ВПЛ) ?

👉 ВПЛ може спричиняти рак рота, горла, прямої кишки, ануса та геніталій – шийки матки та вульви у жінок, та пенісу – у чоловіків, а також сприяти утворенню генітальних кондилом. Згідно статистики – близько 30 000 таких видів раку діагностують щорічно, яким можна було б запобігти за допомогою вакцинації.

❗ Важливо розпочати вакцинацію ще до початку статевого життя.

The American Academy of Pediatrics (AAP) рекомендує 2 дози вакцини віком 9-12 років, або 3 дози у пізнішому віці, вакцина найбільш ефективна якщо введена саме у цей період, оскільки саме у цьому віці розвивається стійкіший імунітет.

👉 ВПЛ дуже поширений вірус, який легко передається особливо серед підлітків через інтимні контакти та поверхневі контакти шкіра-до-шкіри.

👉 Більшість людей заражається вірусом протягом 2-3 років після першого статевого контакту. Навіть ті хто мають лише одного партнера мають ризик заразитися.

На ринку доступні 2 вакцини проти ВПЛ:

 Гардасил – виробник Merck Sharp & Dohme B.V., Нідерланди
 Церварикс – GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Бельгія.

Відмінності вакцин:

💉Церварикс – використовується для профілактики захворювань, що викликаються вірусом папіломи людини 16, 18 типів, які зумовлюють біля 70% ракових утворень шийки матки, анальної ділянки, а у 30% є причиною розвитку папіломатозу та раку гортані. Показана хлопчикам і дівчаткам із 9 річного віку.

💉Гардасил – це захист від серотипів 6,11,16,18, тобто тут є ще додані 6 та 11серотипи, які більше впливають на появу бородавок та генітальних кондилом. Вакцина рекомендована дівчатам та жінкам віком від 9 до 45 років та хлопчикам та чоловікам віком від 9 до 26 років.

Вакцини захищають до контакту із ВПЛ, а ліків від нього не існує, тому вакцинуватися слід до початку статевого життя.

👉 Підсумовуючи, це фактично вакцини від раку, тож вартує захистити своїх дітей!

🩺Запишіться на консультацію та порадьтесь із педіатром, яку краще вакцину обрати своїй дитині.
☎Запис за телефоном:
096 700 60 77