Вашому малюку 2 роки

Вашому малюку 2 роки

Записатись на прийом

Так швидко минув час, Вашому малюку вже 2 роки!

Ріст та розвиток малюка у цьому віці:
🏃‍♀️Фізична активність
✅Самостійно ходить
✅Несе іграшку на прогулянку
✅Бігає
✅Стоїть на кінчиках пальців
✅Копає м’ячик

👯Соціальні навички
✅Імітує поведінку інших
✅Відокремлює себе від інших
✅Радіє товариству інших дітей

🙇‍♀️Когнітивні навички
✅Знаходить добре заховані предмети
✅Сортує предмети за кольором та формою
✅Грається у рольові ігри

🧟‍♂️ Чому із 2 річними дітьми може бути так важко.

«Terrible 2», в Україні більш відомі як криза 3-х річного віку – терміни, які використовуються для опису змін, що відбуваються у поведінці дітей 2-3 річного віку.

«Жахливі» – оскільки батьки стикаються із різкими перепадами дитячого настрою та поведінки – в одну мить дитина мила і тулиться до мами, а в іншу – настрій змінюється і починається істерика.

Ці зміни у віці 18-30 місяців у поведінці є нормальним етапом розвитку дитини.

Дворічні діти проходять через важливі етапи інтелектуального, соціального, емоційного та моторного розвитку. У цьому віці вони розуміють набагато більше ніж можуть висловити, що сприяє тому, що діти проявляють свої емоції та поведінку, яку батькам важко зрозуміти.

Діти в цьому віці наче розриваються між залежністю від своїх батьків та бажанням бути самостійними. Їм подобається робити все як їм хочеться, в той же час починають розуміти, що від них вже очікується дотримання певних правил.

Усі труднощі у цей період нормального розвитку є причиною невідповідної поведінки, розгубленості, емоцій, що виходять з-під контролю та частих істерик.

В такі періоди батьки та діти нерідко втрачають терпіння одне до одного, то що ж робити в таких випадках:

✅Якщо Ви помітили, що дитина починає «заводитися» спробуйте її відволікти, якщо ж не вдається то варто ігнорувати невідповідну поведінку
✅Якщо Ви знаходитесь у публічному місці то тихенько без розмов відведіть дитинку вбік та зачекайте поки істерика мине
✅Старайтесь уникати неприємних ситуацій, наприклад – не варто іти в магазин в час планованого сну дитини
✅Не забувайте хвалити свою дитину за гарну поведінку

Важливо пам’ятати, що не всі діти мають однакові темпи нервово-психічного розвитку. Вперше виявлене відставання у появі окремих навиків не є підставою для встановлення діагнозу. У такому випадку необхідно проконсультуватися із лікарем – педіатром та отримати рекомендації щодо догляду з метою пришвидшення формування навичок.


І лише при відсутності позитивної динаміки при повторному огляді слід призначати поглиблене обстеження та консультацію невролога.


❗️Приймаючи усі виклики поведінки своєї дитини та показуючи свою любов та повагу, Ви зможете разом пройти через цей складний період значно легше!