Вам дали скерування на аналіз на дисбактеріоз

Записатись на прийом

Змініть лікаря!

Бо діагнозу “дисбактеріоз” не існує

У світі медицина не знає такого діагнозу.

Пояснюємо:

Лікувати “дисбактеріоз” – невдячна справа. Зазвичай дітки, мам яких скеровують здавати аналіз на “дисбактеріоз”, мають ознаки болю у животі, здуття, діарею чи навпаки – закреп та навіть висип.

Аналіз справді може підтвердити, що “хороших” бактерій менше, аніж “поганих”. Але тут не все так просто.

В організмі людини є дуже багато різних видів мікроорганізмів – це і бактерії, і віруси, і гриби. Вони живуть, як добрі сусіди, взаємодіють між собою і виконують багато корисних функцій. Більше нових знань про це співжиття ми отримали порівняно нещодавно, в останні десятиліття, коли сучасна медична наука почала досліджувати мікрофлору людини і порушення балансу мікроорганізмів. Вчені називають їх “дисбактеріоз” або “дисбіоз”, але мають на увазі не ті процеси, які у нас лікують.

Чим більше високотехнологічних досліджень вчені проводять, тим складніше відповісти, який же показник співвідношення бактерій в організмі можна назвати нормою. У кожного з нас це число своє, крім того, число і види бактерій змінюються в залежності від віку, місця проживання, способу життя і багатьох інших чинників.

Світова наука не використовує діагноз “дисбактеріоз” і не має загальноприйнятих способів лікування цього стану. Поки що маємо замало даних, аби використовувати дані, здобуті науковцями, дослідження ще тривають.

Аналіз на “дисбактеріоз”показує лише десятки із можливої тисячі мікроорганізмів, фактично його можна не здавати, адже він просто не демонструє реальної картини. Навіть якщо вдалося б дослідити реальний стан мікробіому, немає надійних рекомендацій, як його змінити. Більше того, якщо ви здасте декілька таких аналізів в один день у різних лабораторіях, всі вони будуть відрізнятися.

Що можна зробити, щоб покращити стан дитини із ознаками розладів травлення?

Симптоми, які привели батьків і лікарів їх дитини до висновку, що у малечі “дисбактеріоз”, можуть говорити про багато різних хвороб:

✔️синдром подразненого кишківника,

✔️коліки у новонароджених,

✔️лактазна недостатність,

✔️кишкова інфекція

Зрештою, це може бути і норма для організму дитини, що не потрібно лікувати, лише змінити харчові звички.

У кожному випадку потрібен специфічний підхід до діагностики і лікування. Тому варто знайти лікаря для малечі, який буде шукати реальні причини проблем з животиком, а не продовжуватиме недоказові і сумнівні теорії.

Якщо вам потрібна допомога досвідченого педіатра чи гастроентеролога, ми поруч!