Список речей у пологовий будинок

Записатись на прийом

Отож, перше з чого почнемо це – валіза на коліщатках, вона дуже зручна, оскільки в ній все гарно поміщається, а також її не потрібно нести у руках, а зручно просто везти за собою. Проте наперід виясніть чи можна, оскільки деякі пологові вимагають заносити одяг у прозорих сумках аргументуючи це санітарними нормами.

Валізу вартує зібрати вже починаючи після 35 тижня вагітності, щоб все було вже готове на всяк випадок, якщо пологи розпочнуться раніше ніж заплановано.

Для мами – важливо пам’ятати про документи – обмінну карту та  паспорт.

Подумайте про зручну нічну сорочку (рекомендовано 3 штуки) для пологів та халат, пам’ятайте, що тут можливо неабияк забруднитись, тому не має змісту купувати, щось супер модне, основне, щоб було комфортно. Також спакуйте зручний одяг на період після пологів.

Підберіть зручні бюстгальтери для годування та змінні лактаційні вкладки, краще 2 штуки, ситцеві трусики для пологів – можна замовити онлайн, в упаковці міститься кілька штук та дорослі памперси, гумові тапочки для душу, важливо щоб не були слизькими та милися, кілька пар шкарпеток, гумки на волосся.

Лікарня на жаль, це не готель, тому важливо правильно спакувати косметичку, в деякі пологові необхідно взяти все – починаючи із туалетного паперу та мила.

В косметичку покладіть все, чим користуєтесь: маленький шампунь та бальзам для волосся, щітку; зубну щітку, зубну пасту, гігієнічну помаду для губ – оскільки губи можуть дуже пересихати, крем для обличчя лосьйон для тіла та дезодорант. Зручно, якщо косметичка прозора – тоді вашому чоловікові буде легше там щось знайти і вам подати. Якщо плануєте годувати грудьми, то знадобиться крем з ланоліну. Також на ринку є спеціальні охолоджуючі та заспокійливі спреї та пінки для промежини, які можна знайти на iHerb чи замовити з США через доставку Meest, деякі мами залишають про них дуже позитивні відгуки.

Подумайте чи потрібно вам і щось із декоративної косметики, адже хочеться гарно виглядати на фото з виписки, але це звісно за бажанням. Заздалегідь уточніть чи в палаті в пологовому де ви будете народжувати часом немає фену, якщо ні, то краще придбайте собі маленький та компактний.

Подумайте заздалегідь, у щоб ви хотіли бути вбраними на виписку, це також мають бути вільні та зручні речі, адже мало в кого після пологів розміри залишаються такими ж як і до них.

Подумайте чи потрібно взяти свою постіль, можливо ви маєте улюблену подушку, це залежить від того де ви будете народжувати, хоча навіть у приватних пологових вони можуть бути не настільки зручними, а також рушник, краще візьміть хоча б один більшого розміру.

Не забудьте і про зарядку до телефону, особливо важливо взяти як найдовший шнур, оскільки розетки зазвичай знаходяться далеко від ліжка, можливо варто взяти і павербанк. Завантажте не телефон свій улюблений плейлист.

Візьміть вашу улюблену пляшку для пиття, з якою ви ходите на спорт, в пологах вам буде дуже хотітися пити.

І насамкінець, не забудьте і про перекуси – кілька корисних батончиків, сухофрукти, печиво чи горішки можуть виручити у найпотрібніший момент– перевага, в тому, що вони можуть стояти у валізі тривалий час, на випадок якщо вам чи вашому чоловікові захочеться їсти ще до, під час чи наприклад, після пологів, адже невідомо в яку пору доби вони розпочнуться і чи є можливість у пологовому придбати, щось перекусити.

Всі ці речі можна розмістити в одну половину валізи для вас, а другу для вашого малюка.

Чеклист для мами:

  • Обмінна карта, паспорт
  • Валіза на коліщатах
  • Нічна сорочка (3 шт) та халат, шкарпетки
  • Гумові тапочки
  • Бюстгальтери для годування
  • Змінні лактаційні вкладки
  • Ланолін для сосків
  • Нижня білизна після пологів (одноразові трусики)
  • Гумка для волосся
  • Косметичка
  • Фен?!
  • Зарядка для телефону, павербанк, навушники
  • Улюблена пляшка для води
  • Перекус

А ось що потрібне буде для малюка, який щойно з’явився на світ😊

Чеклист для малюка у пологовому!?

  • Одяг – повзунки\бодіки, розміром 56 см, або віком 0-3 міс. 

Діапазон росту дітей від 46 до 60 см, загалом вам повідомлять приблизний ріст дитини на останньому ультразвуковому обстеженні, але 56 розмір підходить більшості дітей, інколи якщо малюк великий то може знадобиться і 62 розмір. Проте це радше виняток, знадобляться кілька штук таких (до 5), на заміну.

Краще оберіть модель із защіпкою спереду оскільки дітки дуже не люблять, коли їх одягають через голову, і пам’ятайте про це, коли ідете до лікаря, адже тоді дуже зручно буде оглядати ще сплячого малюка, що дозволить гарно послухати сердечко чи наприклад, провести УЗД обстеження. На сьогодні є величезний вибір різних фірм та моделей, звичайно що важливо обрати із натуральної тканини – м’якенької бавовни, красивий з різними надписами для фото.

  • Підгузники 1 розмір (3-6 кг) – прекрасний винахід цивілізації, деякі пологові ними забезпечують, особливо приватні, поцікавтесь заздалегідь, але якщо ж ні то краще підготуйте собі упаковку оскільки невідомо скільки точно вам знадобиться.
  • Вологі серветки для підмивання, це хороша альтернатива, коли наприклад нема можливості підмити під краном.
  • Гігієнічні гіпоалергенні засоби для купання малюка, знов ж таки приватні пологові можуть мати, і не у всіх державних пологових будуть купати немовля, тому запитайтесь про це наперід.
  • Мазь із цинком – лише  на попрілості, маленьку баночку, він не потрібний здоровій шкірі, проте на всяк випадок варто мати.
  • Ізотонічний сольовий розчин у небулах та ватні диски – для туалету очок та носика.
  • Електронний термометр, про всяк випадок, адже для новонароджених ще недосконала терморегуляція
  • Пеленки одноразові – знадобляться і у пологовому залі, щоб покласти на пеленальний столик та на вагу, і пізніше будуть потрібні для огляду і у палаті, але знов ж таки у приватних пологових вони швидше за все є.
  • Пеленки тканинні – потрібні, щоб накрити і закутати немовля, чи покласти собі на плече після годування, щоб маля зригнуло на неї після годування. Обирайте лише натуральні тканини. На сьогодні немає потреби туго сповивати дитя, як колись нас вчили, адже дитина повинна мати можливість вільно рухатися, оскільки в неї присутній фізіологічний гіпертонус. Але вільне пеленання рекомендується – деякі дослідження свідчать, що це справді допомагає дитині міцно спати, адже у дитини присутній рефлекс Моро – рефлекс переляку, під час якого дитина здригається та розводить ручками і може сама себе розбудити, а коли дитина легко запеленана, ця опція виключена.
  • Шапочка, шкарпетки, рукавички знадобляться залежно від погоди,інколи дітки вже мають досить довгі нігтики, тож щоб вони себе не драпали краще їх одягати на ручки.
  • Автокрісло – те без чого у країнах США та Європи не випишуть із пологового будинку. Це вимога, а не опція. Його необхідно придбати заздалегідь і правильно встановити в авто – це банальне питання безпеки.
  • Більш детально на цю тему розповість наша засновниця Андріана Мальська у відео:
  • https://www.youtube.com/watch?v=GhEqaJUg6Qw