Що можна робити, а що ні, коли ви виявили кліща на тілі дитини?

Записатись на прийом

Найперше – мами і тати, не лякайтесь! Щоб видалити кліща, не потрібен хірург із пінцетом, ви зможете впоратися самі вдома із косметичним. Озброюємо знаннями, як це зробити правильно. Розвіюємо великі і малі страхи!

Так, ви молодці, бо добре знаєте, що кліщі є переносниками хвороби Лайма і це небезпечна хвороба. Але не кожна комаха переносить хворобу Лайма, тому припиніть панікувати і напихати дитину антибіотиками.

Хвороба Лайма виглядає зовсім не так, як подразнення на шкірі після укусу кліща, тому зберігаємо спокій.

Видаляємо кровопивцю!

Головна задача мами і тата – видалити комаху. Багато батьків не знають, як найкраще видалити кліща. Насправді видалення кліщів безпечне і просте, його можна зробити самостійно в домашніх умовах.

1. “НЕ МОЖНА”

Покривати кліща вазеліном чи олією. Це не дуже ефективний спосіб, він лише дозволяє кліщу залишатися на тілі довше і харчуватися кров’ю малечі довше. Кліщ стане слизьким і його буде важче захопити.

ЩО РОБИТИ?

Потрібні 3 кроки:

✔Використовуйте звичайний косметичний пінцет. Зробіть глибокий вдих і уявіть, що кліщ – це просто ворсинка, а не потворна тварина з роздутим животом і лапками, які звиваються.

✔Щільно затисніть голову кліща пінцетом. Якщо кліщ крихітний, ви захопите все його тіло.

✔Потягніть кліща прямо вгору і витягніть його. Можна відтягнути на шкіру з обох

боків від кліща, щоб вона не підтягувалася.

2. “НЕ МОЖНА”

Не намагайтеся витягнути залишки кліща, якщо вдалося витягнути лише голову. Якщо щось і залишилося, то шкіра сама це виштовхне подібно до крихітної скалки.

Що можна зробити для заспокоєння місця укусу?

Після того, як ви видалили кліща, промийте шкіру так само, як і будь-яку іншу рану, щоб запобігти інфекції. Для цього використовуємо мило і воду або антисептик.

Що робити з комахою?

Утилізуйте кліща, просто змивши його в унітаз. Ніколи не розчавлюйте його пальцями.

Що має настрожити?

Невелика, мінімально ніжна, схожа на прищ гулька – це звичайна реакція, що може залишатися декілька днів після видалення кліща і турбуватися про це не варто.

Висип при хворобі Лайма – має вигляд плоскої рожевої круглої плями із блідим центром, приблизно 6 см в діаметрі і з’являється вона приблизно через тиждень після укусу кліща, в такому випадку слід негайно звернутися до педіатра.

Всім здорового літа!

Ми піклуємось про найцінніше – здоров’я ваших дітей!