Ще більше аргументів на користь грудного вигодовування

Записатись на прийом

Нова настанова Американської Академії Педіатрії про годування грудьми допоможуть і батькам, і малюкам

Змінюються часи – змінюються підходи. Але не щодо грудного годування – доказів на його користь лише більшає. Нещодавно Американська академія педіатрії (AAP) опублікувала нові рекомендації про грудне вигодовування і відтепер збільшилася кількість аргументів щодо його тривалості на користь і для мами, так і для малюка.

Фахівці ААР рекомендують виключно грудне вигодовування протягом приблизно 6 місяців після народження та підтримують продовження грудного вигодовування протягом 2 років і більше (із введенням прикорму приблизно у 6 місяців), так довго, як цього бажає мати та дитина.

Ідеальне харчування для немовлят

Грудне молоко є ідеальним харчуванням для дитини, кажуть провідні американські лікарі дітей. Воно забезпечує багато як короткострокових так і довгострокових переваг для здоров’я і розвитку, включаючи важливу підтримку імунної системи дитини, яка росте.  

Дослідження показали, що у немовлят, які 6 місяців споживали виключно грудне молоко, менше хворіють на:

  • інфекції нижніх дихальних шляхів
  • діарею
  • інфекції вуха
  • ожиріння
  • у них рідше спостерігається синдром раптової дитячої смерті.

Мами обирають ГВ!

У мам, які обрали годування грудьми, знижений ризик розвитку:

  • раку молочної залози
  • раку яйників
  • артеріальної гіпертензії
  • цукрового діабету 2 типу.

У Сполучених Штатах Більшість жінок вирішують годувати грудьми, і вони приймають рішення годувати довше. У цій країні грудне вигодовування визнали культурною нормою, існують навіть спеціальні  федеральні закони і закони штату, які захищають право жінки на грудне вигодовування, право годувати грудьми в громадських місцях і продовжувати годувати грудьми або зціджувати молоко на робочому місці. Це гарний досвід, який варто було б перейняти й Україні, адже у нас немає передбачених місць для годування грудьми у публічних місцях, в офісах і навіть у лікарнях.

Малюки усіма ручками “за”!

Є думка, що грудне вигодовування може викликати труднощі на початку, але ті мами, які тримаються за цей стереотип, повинні знати, що вони не самі. У перші дні життя малюка важливо вчасно звернутися за допомогою до педіатрів і консультантів з грудного вигодовування, вони допоможуть родинам налагодити грудне вигодовування.

Що необхідно для підтримки та сприяння виключно грудному вигодовуванню у перші 6 місяців:

  • контакт шкіра до шкіри відразу після народження
  • грудне вигодовування у першу годину після пологів
  • спільне перебування з мамою відразу після пологів
  • грудне вигодовування на вимогу, тобто не менше 8-10 разів на 24 години
  • якщо безпосереднє годування грудьми неможливе, необхідно зціджувати грудне молоко принаймні 8-10 разів на 24 години
  • проконсультуватися з досвідченим фахівцем з лактації, якщо виникають труднощі
  • не догодовувати сумішшю, якщо для цього немає медичних показань.

А що з прикормом?

Для більшості немовлят американські педіатри рекомендують вводити прикорм приблизно у 6 місяців.  

Ознаки, коли дитина готова до прикорму: 

  • сидить рівно, без підтримки
  • відкриває ротик, коли пропонують їжу
  • ковтає їжу, а не виштовхує її назад
  • захоплює пальчиками маленькі предмети (іграшки або їжу)
  • здатна переносити їжу з передньої частини язика на задню для ковтання

           Під час грудного годування дитина навчається контролювати споживання їжі, це сприяє виробленню здорових харчових звичок, оскільки дитина вчиться їсти, коли голодна, і зупинятися, коли насититься.  

Рекомендовано розпочинати введення прикорму під час сімейних обідів, дозволяючи дитині самостійно годувати себе м’якою і легкою для пережовування їжею і тією, яку вона самостійно візьме ручкою.

Прикорм рекомендовано розпочинати із їжі багатої на залізо, білок та цинк – м’ясо, яйця, риба, боби і листкова зелень.

У грудному молоці рівень вітаміну D є недостатнім.  Це дуже поширене явище, оскільки більшість із нас уникає тривалого перебування на сонці і використовує сонцезахисний крем, який перешкоджає виробленню вітаміну D у шкірі. Мами, які годують, можуть збільшити вміст вітаміну D у молоці, приймаючи вітамін D у дозі 6400 МО на день. В іншому випадку дітям, яких годують грудьми, американці рекомендують давати 400 МО вітаміну D на день.

Грудне молоко залишатиметься основною частиною раціону дитини навіть після початку введення прикорму. Перші два роки життя вашої дитини є важливим періодом для розвитку мозку, малюк інтенсивно росте і розвивається. Материнське молоко має спеціальні поживні речовини, які підтримують цей швидкий ріст і розвиток.  

З ростом і харчуванням дитини за родинним столом кількість і режим грудного вигодовування змінюватимуться, але буде продовжувати забезпечувати дитині комфорт і заспокоєння від перебування з мамою разом із підтримкою імунної системи дитини, яка зростає.

Батьки, ви не самі!

Американська академія педіатрії AAP видала заяву з рекомендаціями щодо грудного вигодовування закликає до збільшення його підтримки на всіх рівнях для сімей, які годують груддю. Американські лікарі не ставлять собі завдання посилити тиск на сім’ї, щоб вони продовжували грудне вигодовування, вони роблять все, щоб розширити доступ родин до якісної допомоги. 

Виключно грудне вигодовування у перші 6 місяців малюка є науково обґрунтованою рекомендацією лікарів, однак ніхто не має права засуджувати за особистий вибір годування немовляти. Інколи попри усі намагання батьки можуть мати відчуття розчарування при зіткненні із труднощами налагодження грудного вигодовування.  Але вони мають знати, що вони не самі, у них є лікар їх дитини – педіатр завжди надасть необхідну підтримку, допоможе вирішити загальні проблеми з годуванням, надати рекомендації, як зберегти лактацію, визначити, чи потрібне догодовування, і скерувати до спеціалістів, якщо в цьому є потреба.

Якщо у вас виникли труднощі з годуванням малюка, ми у Педіатрії Андріани Мальської завжди готові вас підтримати і допомогти справитися з ними.

Не залишайтеся наодинці – телефонуйте лікарю свого малюка! Разом ми зробимо все, щоб малюк був ситий і мама щаслива.

Ми піклуємось про найцінніше – здоров’я Ваших дітей!