Правила поведінки на воді: як уберегти дитину від утоплення

Записатись на прийом

Освіжитись у спеку – це просто спасіння. Але родини, в яких є діти, мають бути у підвищеній готовності і оберігати малечу, коли ви обрали водні розваги.

Повідомлення про утоплення серед дітей читаємо щоліта. Досі це одна із найбільш частих причин смерті дітей різного віку.

Ми зібрали для вас кілька простих правил безпеки на воді з найменшими:

✔Дорослі завжди повинні бути біля дітей, коли вони граються у воді.

✔Призначте чергового дорослого за дітьми у воді. Якщо відпочиваєте з кількома родинами, будьте по черзі “сторожами води”. Змінюйте спостерігачів кожні 15 хвилин, щоб бути пильним і зосередженим.

✔Встановіть огорожу навколо домашніх басейнів. Вона повинна оточувати всі сторони басейну і включати ворота, які самозачиняються.

✔Спорожнюйте дитячі басейни після кожного використання. Зберігайте їх догори дном, щоб вони не збирали воду.

✔Запишіть дітей на уроки плавання. Дітей від 4 років необхідно вчити плавати. Навчіть дітей плавати у ранньому віці і запровадьте сімейне правило, що діти завжди повинні плавати у супроводі дорослих або під наглядом тренера. У підлітковому віці привчіть дітей плавати з напарником. Щоразу, коли підлітки плавають без вас, вони завжди повинні бути не самі, повідомити вам, хто ця людина і де вона буде плавати. Дорослим ця порада теж підійде.

✔Навчіть дітей, чим відрізняється плавання у відкритій воді від плавання в басейні. Поясніть про каламутну воду, нерівні поверхні, раптові падіння і течії (особливо підводні та розривні хвилі, якщо плаваєте в океані).

✔Вдягайте дітям рятувальні жилети для плавання у човні, початківцям і тим, хто не плаває, коли вони граються біля води. Жилети мають відповідати віку і вазі дитини.

✔Обирайте зони відпочинку, призначені для купання. Вони перевірені на небезпеку і часто мають рятувальників.

✔Вивчіть основні навички рятування на воді і серцево-легеневу реанімацію.

Це може врятувати життя.

Ми піклуємось про найцінніше – здоров‘я Ваших дітей!