Правила безпеки дітей у холодну погоду

Записатись на прийом

Ніхто не чекав, а вона повернулася! І то не сама леді Зима, а зі своїми агентами – Морозом і Холодом. Нагадуємо, як потурбуватися про наших найцінніших хлопчиків і дівчаток!

Як одягати дитину, коли холодно?

Для прогулянок на свіжому повітрі одягайте немовлят і дітей тепло. Кілька шарів одягу триматимуть їх у теплі. Тепле взуття, рукавиці і шапка мають бути ( і в дорослих теж!). З немовлятком варто гуляти з візочком проти вітру.

Правило для немовлят і молодших діток – одягати їх на 1 шар одягу більше, ніж дорослих в однакових умовах. Тут все просто: у мами з татком 2 шари, у малечі – 3. Між шарами одягу утвориться повітряний прошарок і зберігатиме тепло.

У дорозі немовлята і діти повинні одягати тонкий, щільно прилягаючий одяг, а куртку чи комбінезон потрібно знімати, щоб ремінь безпеки в автомобілі щільно прилягав до тіла і спрацював у випадку небезпеки. Верхнім одягом чи ковдрою можна накрити дитину зверху. Дорослі, при цьому не забуваємо стежити, щоб дитина не перегрілась, тому коли машина нагріється достатньо, її можна буде розкрити.

Якщо температура нижче 0, виходьте гуляти немовлятком лише на декілька хвилин, щоб його не переохолодити. Річ у тім, що процеси терморегуляції і теплопродукції у нього ще не налагоджені, тому вони швидко втрачають тепло.

Гіпотермія

Гіпотермія розвивається, коли через вплив низьких температур температура тіла падає нижче норми. Гіпотермія загрожує, коли дитина грається на вулиці в дуже холодну погоду без належного одягу або коли одяг намокає. Мами і тати мусять бути особливо обережними, бо у дітей гіпотермія розвивається значно швидше, ніж у дорослих.

При переохолодженні дитина може тремтіти, ставати млявою і незграбною, якщо вплив низьких температур інтенсивніший, мова може стати невиразною, а температура тіла знизитися.

Обмороження

Обмороження трапляється, коли шкіра і зовнішні тканини замерзають. Найчастіше страждають пальці рук, ніг, вуха і ніс. Обморожені ділянки стають блідими, сірими і можуть покритися пухирями, дитина може скаржитися на те, що їй пече або шкіра оніміла.

Як допомогти дитині?

Тільки не розтирайте відморожені ділянки!

Якщо сталося обмороження, занесіть дитину в приміщення і помістіть обморожені ділянки в теплу (не гарячу!) воду. До обморожених носа, вух і губ можна прикласти теплі грілки. Через кілька хвилин насухо витріть і укрийте дитину, дайте їй теплий напій. Якщо оніміння триває довше, ніж кілька хвилин, зверніться до лікаря.

Усім тепла!

Не забувайте частіше обійматися, це пришвидшує весну!