Пеленати чи не пеленати

Пеленати чи не пеленати?

Записатись на прийом

Пеленати чи не пеленати?

Ось питання!

Чи потрібно сповивати дитину?

Часто питають педіатрів про це як досвідчені мами, так і жінки, які стали мамами вперше. За бажанням мами! Туге пеленання точно не потрібне і навіть шкодить дитині, але вільно спеленані діти сплять довше, у них менше шансів розбудити себе вільними ручками і ніжками, тому для довшого сну їх таки радять пеленати.

👉Як працює пеленання? Воно створює для малюка середовище, схоже, як у животі матері, дарує відчуття спокою. Ще один аргумент на користь сповивання – це безпека малюка. У немовлят після народження яскраво виражений рефлекс переляку або рефлекс Моро. Він працює так: коли немовлята чують різкий звук, вони здригаються і можуть самі себе зачепити ручками чи ніжками, відповідно і розбудити себе.

👉Як правильно сповивати малюка?Це можна робитиза допомогою звичайної пеленки або спеціальних дитячих коконів і спальних мішків. Спочатку може здатися, що дитині це не подобається, але витримайте кілька хвилин дитячого незадоволення, насправді це їх заспокоює і допомагає спати довше та спокійніше. Якщо вам не вдається спеленати малюка, можна використовувати вже готові кокони для пеленання.

👉Як перевірити, чи ви не занадто туго запеленали дитину? Тут усе просто – між пеленкою і дитиною має вміститися 2-3 ваших пальці.Є різні теорії, дехто вважає, що краще коли ручки дитини туго прилягають до тулуба, є думка, що цього не можна робити, але жодна з цих теорій не має наукового підтвердження. Що робити вам? Просто робіть так, як ви відчуваєте, що буде краще вашій дитині.

👉І ще кілька застережень

✔️Більшість експертів стверджує, що не можна туго пеленати кульшові суглоби і ніжки, оскільки вони повинні перебувати у фізіологічному положенні, щоб правильно розвиватися

✔️Запеленана дитина завжди повинна лежати на спині (не на боці чи на животику!✔️Запеленані малюки мають більше шансів перегрітися, тож завжди перевіряйте, чи не волога потилиця і чи малюк не дихає занадто часто.

✔️Сповивайте дитину приблизно до 3 місяців або доки вона не почне перевертатися з боку на бік.Ростіть здоровими🥰!

📚За матеріалами ААР