Існуючі у світі вакцини дозволяють захисти свої дітей від щонайменше 14 -ти небезпечних інфекцій ще до їх 2-го дня народження, якщо вакцинувати свою дитину згідно державного графіка щеплень.
Вчасна вакцинація захищає Ваших дітей та усіх тих навколо, хто не може бути вакцинованими у зв’язку із ослабленою імунною системою.
6 причин, щоб вакцинувати свою дитину згідно із затвердженим державним графіком:
1. Ідеальний час
Графік щеплень складений із урахуванням того, як імунна система Вашої дитини зреагує на вакцину та імовірність контакту із збудниками певних захворювань у певному віці. Такий підхід гарантує, що Ваша дитина отримає захист від 14-ти дуже небезпечних захворювань вчасно. Немає науково-підтверджених даних, щодо того, що відтермінування вакцинації надає кращий захист дитині. Графіки щеплень у всіх країнах світу ретельно створювали та продумували найкращі фахівці своєї галузі.
2. Попередження ускладнень
Відкладання вакцинації призведе до незахищеності дитини від захворювань, які мають небезпечні для життя ускладнення. Думайте про вакцини – як про шолом, який захищає дитину під час травми. Маленькі діти найбільш схильні до розвитку ускладнень. Наприклад, кашлюк для Вас – це просто затяжний кашель на 2-3 тижні, а для дітей до року він може бути смертельним.
3. Ранній захист
Найкраще вакцинувати дитину до того часу, поки вона почне контактувати із небезпечними захворюваннями. До прикладу, Ви ж садите дитину у спеціальне сидіння в машині ще перед тим, як машина рушає, а не в процесі їзди, чи Ви ж пристібаєте дитину ременем безпеки щоразу і задовго до того, як виникне загроза аварії.Вакцини працюють у такий самий спосіб – дитина потребує їх задовго до контакту із захворюванням, щоб встигнути виробити імунітет. Якщо чекати поки дитина може мати контакт із потенційно небезпечними захворюваннями – наприклад, коли дитина піде у садок, чи розпочнеться епідемія – може не бути достатньо часу, для того, щоб вакцина розпочала діяти.Саме цей фактор експерти враховують під час складання графіку щеплень. Він продуманий так, щоб створити імунітет ще до того, як дитина розпочне контактувати із життєво загрозливими інфекціями.
4. Найкращий захист
Дитина не буде мати повного захисту доти, доки не отримає усіх рекомендованих доз вакцини. Кожна вакцина ретельно розроблена для захисту від певного захворювання. Деякі вакцини потребують більше ніж одну дозу, щоб забезпечити потрібну імунну відповідь, яка може зменшуватись із часом. Також вакцину від грипу необхідно робити щороку, оскільки вірус мутує та змінюється щороку. Підсумовуючи – кожна рекомендована доза вакцини є важливою.
5. Довготривалий захист
Антитіла матері та грудне вигодовування не забезпечують достатній захист. Антитіла, що мама передала своїй дитині на останніх термінах вагітності – захистять дитину від захворювань протягом перших місяців життя. Але з часом, їй доведеться боротися із інфекціями вже самостійно. Вакцини захищають дитину тоді, коли материнські антитіла зникають із організму дитини.
Наприклад, коли Ви отримаєте вакцину від грипу та від кашлюка під час вагітності – Ви захищаєте свою дитину ще до народження. Однак Ви передаєте антитіла дитині лише від захворювань до яких у вас є вироблений імунітет і цей захист триває лише кілька перших місяців.
Грудне вигодовування захищає дитину від інфекцій лише поки імунна система дитини розвивається, але не захищає її від усіх інфекцій.
Навіть для дітей на грудному вигодовуванні – вакцини це найбільш ефективний спосіб запобігти більшості інфекцій, і це ще одна причина, чому варто вакцинуватися згідно графіка.
6. Розповсюдження захворювання
Діти, що не вакциновані згідно графіка не тільки мають високий ризик захворіти самим, а і розповсюджувати захворювання і передавати його тим, хто ще не може бути захищеним, як новонароджені діти, оскільки ще замалі бути вакцинованим, чи особам із імунодефіцитами. Якщо вакцинувати дитину вчасно – Ви не тільки захищаєте її, а і друзів, родину та цілу громаду.