Купаємо малюка!

Записатись на прийом

Купання дитини – це досвід, який цінують усі батьки, адже це чудовий час для спілкування. Зібрали для вас відповіді на поширені питання мам і тат, щоб зробити цей звичайний батьківський ритуал радісним. Ви точно зробите все правильно!

Коли слід вперше купати новонароджених?

ВООЗ рекомендує відкласти перше купання дитини до 24 годин після народження або почекати щонайменше 6 годин після народження. Перше купання може бути стресом для малюка, внаслідок чого може знизитись рівень цукру в крові. Також занадто раннє купання може порушити тепловий ланцюжок та перервати контакт шкіра до шкіри.

Як часто немовлят потрібно купати?

Новонароджених не потрібно купати щодня. Вони рідко потіють або забруднюються настільки, щоб потребувати купання так часто. У перший рік достатньо 3 купань на тиждень. Частіше купання сприяє пересушенню ніжної шкіри малюка.

Чи можна дитині купатися до того, як пуповина відпаде?

Мийте новонародженого губкою до тих пір, поки не відпаде пупковий залишок і не заживе пупкова ранка (приблизно 1-2 тижні).

Важливо: не залишайте дитину у ванній саму ні на мить та не відволікайтесь на телефонні дзвінки!

Найбільший ризик утоплення серед немовлят є якраз у вдома під час звичного купання!

Ми піклуємось про найцінніше – здоров’я ваших дітей!

Подбайте про те, щоб вашій дитині було комфортно і безпечно під час купання і не забувайте насолоджуватися усіма особливими моментами, які з цим пов’язані!