Коли потрібен огляд у дитячого офтальмолога?

Записатись на прийом

Коли потрібен огляд у дитячого офтальмолога? Добрий зір – це одна з найважливіших функцій, яка дозволяє людині повноцінно житии і пізнавати світ. Саме зір допомагає нам отримати більше половини всієї інформації про навколишній світ. Розвиток зору малюка проходить поступово у кілька етапів:

У 1️⃣місяць дитина може не вміти фокусувати обидва ока в одному напрямку, але вже через кілька місяців вона обов’язково здобуде цю навичку. Можете починати показувати малюку яскраву іграшку і водити нею перед обличчям, при цьому малюк буде вчитися водити очима за іграшкою.

У 2️⃣ місяці дитина вже може краще розрізняти різні відтінки, але все-таки в цьому віці їй вона найкраще реагуватиме на яскраві предмети, наприклад, червоного, жовтого, синього або зеленого кольорів.

У 4️⃣ місяці у малюка вже починає розвиватися глибина зору і він вже здатний оцінювати відстань до конкретного предмета.

В 5️⃣ місяців малюк здатний розрізняти навіть дрібні предмети і у нього достатньо легко виходить стежити за об’єктами, які рухаються.

Ближче до 8️⃣ місяців віку зір дитини стає приблизно таким же, як і у дорослих, але при цьому ближній зір розвинений набагато краще, ніж дальній. Саме у цей час у малюка остаточно формується колір очей.

Хоча формування зору дитини завершується приблизно до 9️⃣🔟місяців, але батьки мають постійно стежити за оченятами малюка. Це дозволяє діагностувати проблеми із зором на ранньому етапі. Чим раніше це виявити, тим легше буде все виправити.👉Коли потрібно звертатися на профілактичні огляди до окуліста?

Зір малюка потрібно контролювати постійно, починаючи з перших днів.Новонароджені: педіатр повинен перевірити очі немовлят для діагностики вроджених аномалій, очних інфекцій, катаракти та глаукоми. Додаткових оглядів можуть потребувати передчасно народжені діти.

До 6️⃣ місяців: в цей період важливо обговорити з педіатром будь-якої сімейної історії проблем із зором. Педіатр перевірить червоний рефлекс – світло, відбите крізь зіницю від задньої частини ока – з допомогою офтальмоскопа, подивиться на розмір і форму зіниці та зовнішніх частин ока.

6️⃣ місяців і більше: педіатр продовжить перевіряти червоний рефлекс, зіниці та зовнішні структури ока, визначить, чи кожне око дитини дивиться на іграшку. В цей період важливо зауважити ознаки косоокості (зміщення очей або «блукаюче око»).

У 1️⃣2️⃣ роки для перевірки зору офтальмолог використовує авто рефрактометри і автоматизовані комп’ютерні пристрої, які використовують світло та камери, щоб оцінити, наскільки добре бачить дитина. До речі, наш офтальмолог використує портативний рефрактометр, починаючи із 2️⃣ місяців.

З 3️⃣ років перевірка гостроти зору рекомендована у 4 та 5 років, а також у 3-річних дітей, які приходять на огляд до педіатра. Це означає, що лікар має запитати дитину, наскільки добре вона може бачити деталі букв або символів із заданої відстані.

Надалі відвідувати офтальмолога необхідно 1️⃣ раз в рік.