Інфекції сечовивідних шляхів

Записатись на прийом

Коли в дитини інфекції сечовивідних шляхів, додаються ще і психологічні труднощі. Холодна пора – час підвищеної небезпеки. Крім того, діти частіше бігають у туалет, ніж дорослі, оскільки у них сечовий міхур менший і вони п’ють більше рідини, а розвиток контролю над м’язами сфінктера, які відкривають і закривають сечового міхура займає тривалий час.

👉Зверніться до лікаря, якщо малюк:
✔️​гарячкує без респіраторних симптомів, дратівливий, порушений загальний стан
✔️​блює, плаксивий, відмовляється від їжі
✔️має часте, утруднене і болісне сечовипускання, нетримання сечі і болі в животі після сечовипускання, не може спорожнитися
✔️​має здутий живіт,
✔️​сеча з неприємним запахом, каламутна або з домішками крові.

👩‍⚕️👨‍⚕️Якщо у дитини інфекції часто повторюються, то педіатр скерує її до дитячого уролога, щоб знайти причину. Повторні інфекції можуть пошкодити нирки. Щоб переконатися, що їх немає, потрібне УЗД.

👉Як попередити інфекції сечовивідних шляхів?
🔹дівчаткам слід витиратися спереду назад після спорожнення кишечника
🔹пити багато води ​
🔹носити натуральну білизну з бавовни
🔹уникати обтислих штанів, ванн з пінкою, ароматизованого мила, оскільки вони можуть подразнювати статеві органи та уретру
🔹після плванння рекомендовано відразу переодягатися у сухий одяг, а не сидіти у мокрих плавках чи купальнику
🔹уникати їжута напої, які можуть викликати подразнення сечового міхура (кола, шоколад і деякі спеції).

Популярним домашнім засобом профілактики інфекцій сечових шляхів є журавлиний і чорничний соки. Дослідження показують, що ці соки містять речовини, які підкислюють сечу і зупиняють ріст бактерій. Однак вживання великої кількості простої води є не менш ефективним, ніж соку.

☝️Мами і тати, інфекції сечовивідних шляхів дуже підступні. У будь-якому випадку не картайте себе, якщо проблема у дитини є, краще діяти відразу і залучити педіатра і уролога, тоді точно все буде добре. Привчайте малечу багато пити, розвивайте корисні звички і залишайтесь гарним прикладом для своїх синочків і донечок, як турбуватися про себе. А ми завжди поруч, адже піклуємося про найцінніше – здоров’я ваших дітей!