Екранний час для малюків та підлітків

Екранний час для малюків та підлітків

Записатись на прийом

💻Екранний час для дітей та підлітків

У 2019 Американська Академія Педіатрії опублікувала звіт, де зазначено, що діти віком 8-12 років в середньому проводять 4,5 годин “за монітором”, а підлітки віком 13-18 років – 6,5 годин на день🖥.

Наслідки пандемії: закриті школи, спортивні секції та позашкільні заняття – тільки збільшили залежність від електронних приладів, що призвело до того що батьки постійно запитують, скільки ж часу за девайсом є достатньо?!

Лікар відділення дитячої та підліткової психіатрії у Дитячій лікарні Філадельфії займається вивченням цього питання та пропонує деякі інсайти для батьків щодо екранного часу дітей та потребують супроводу у такі непевні часи.

🧑‍💻🎮 Кількість чи якість?!«Не увесь час за монітором є шкідливим», каже доктор Лі, «для багатьох дітей, комп’ютер, телефон чи планшет є своєрідним вікном до соцільно-дистанційованого світу – місцем, де можна порозмовляти із друзями та родиною, працювати разом над проектами та спостерігати за новинками своїх зацікавлень та хоббі».


👨‍🎓👩‍🎓 Більшість студентів щодня мають заняття у своїх гаджетах. На сьогодні, вони є частиною нашого життя, і якщо їх використовувати за призначенням, то вони допомагають навчанню наших дітей.

«Необхідно диференціювати використання цифрових приладів для занять із переглядом фільмів та проведенням часу в соціальних мережах».
Не весь час закомп’ютером є шкідливим.

👍👎«За» і «проти»
Інколи екранний час допомагає розвинути відчуття товариства серед певної групи людей та уникнути соціальної ізоляції.

Проте, все більше підлітків грають в ігри на багато гравців онлайн🎮, переписуються в чатах 💬 чи роблять пости у соціальних мережах. Для багатьох, така соціальна активність є емоційним еквівалентом до того, що вони відвідали великий матч на стадіоні⚽️, вечірку 🎉чи просто провели час в компанії друзів у «доковідні» часи.

Час за комп’ютером також дає можливість підліткам безпечно та приватно досліджувати деякі їхні вподобання онлайн, шукати інформацію на делікатні теми, про які їм некомфортно ділитися з іншими, чи навіть знайти онлайн допомогу, якщо така є необхідною.

З одного боку, використання електронних приладів для дослідження світу має багато позитивних сторін, також є багато загроз для дітей, де часто чатують негідники, що хочуть скористатися наївністю та невинністю дітей.

‼️Батьки повинні бути в курсі того, скільки часу діти проводять за екраном, щоб мати змогу попередити негативні наслідки.

Заохочуйте своїх дітей розповідати Вам чи довіреним дорослим, якщо:

 Вони стали свідками булінгу, образ та\чи побачили контент сексуального характеру;
 Коли зауважили що втратили приватність та бачать, що їх приватну інформацію поширюють в мережі;
 Мають досвід надмірної заздрості від інших;
 Дивляться сайти, що підтримують анорексію, чи спроби суїциду серед молоді.

Основне – це баланс!

‼️Дві основні причини коли підлітки сідають за екран це коли вони нудьгують та коли їмпотрібне спілкування, тоді як дорослі роблять це, в основному, для того, щоб прочитати новини 📰🗞.

Стратегії, що допоможуть повернути баланс включають наступне:

 Уникати “мультизадачності” – одночасно дивитись телевізор та робити домашнє завдання, адже це тільки затягує процес виконання останнього. Наш мозок, а особливо дитячий не може повноцінно сконцентруватись на виконанні одного завдання, під час того, коли намагається робити декілька.
 Не переривайте сон, вправи, прийоми їжі чи час з родиною, важливо робити щось одне і сповна фокусуватись на завданні.
 Розповідайте дітям про те, що вони бачать на екранах – це не завжди відповідає реальності, а реклама має на меті продавати продукти, а не робити людей щасливими. Також важливо пояснити, що діти не можуть мати все, що вони хочуть.
 Продумуйте новий спосіб проведення часу між уроками та після школи – щось інше крім гаджетів.

‼️Майте на увазі, що діти очікуватимуть дотримання правил також і від Вас. Близько 40% дітей зазначає, що їх батьки також проводять в телефонах, чи інших приладах занадто багато часу, тож дотримуйтесь своїх обіцянок своїм прикладом.
 Знайдіть способи змінити свої звички.

Чи має ваша дитина зайвих 5 хвилин перед уроком? Заохочуйте її заглянути до домашнього завдання, підготуватись до наступної контрольної чи почитати в задоволення.

⁉️Коли звертатись по допомогу?
☑️Якщо надмірний екранний час регулярно порушує звичайні активності, чи Ваш родинний час,
☑️якщо діти вже не насолоджуються тими заняттями, до яких вони звикли, або якщо у них спостерігаються постійні приступи агресії, чи ви постійно конфліктуєте через екранний час, тоді вартує негайно звернутись до свого педіатра.
☑️Звикання до надмірного екранного часу є реальною проблемою та може мати довготривалі негативні наслідки.

Ваш педіатр скерує вас до психолога, що має досвід роботи із дітьми та підлітками, що мають залежність від екранного часу.

Джерела:
1. Screen Time During the Pandemic | Children’s Hospital of Philadelphia (chop.edu)
2. American Academy of Pediatrics Family Media Plan