Двостулковий аортальний клапан (2-х стулковий АоК)

Це найбільш часта вроджена вада серця. Її виявляють у 20 на 1000 дітей.

Аортальний клапан – один із 4-х у серці, знаходиться між лівим шлуночком та аортою.
Нормальний АоК має три стулки.


При 2-х стулковому АоК, їх є лише дві, які часто можуть бути потовщеними, що може призвести до звуження отвору клапана (стенозу) чи недостатності клапану.
Спрогнозувати перебіг вади вкрай складно адже можливий як і безсимптомний перебіг, так і розвиток стенозу у зрілому віці (40 років), або узагалі – критичний стан дитини в перші тижні після народження.

Дуже важливо бути під наглядом кардіолога і виконувати рекомендації.

Діти із двостулковим Ао клапаном мають більший ризик розвитку надзвичайно серйозного ускладнення із високою смертністю- інфекційного ендокардиту (ІЕ). Це інфекція серця, спричинена бактеріями, що потрапляють у кров’яне русло. Найчастіше він може виникати після стоматологічних утручань.
Розвитку ІЕ можна запобігти – вживши антибіотик перед медичним втручанням. А найкращий спосіб профілактики – регулярні візити і санація ротової порожнини у стоматолога!

Виявити двостулковий аортальний клапан, особливо при збереженій його функції, можливо виключно за допомогою ультразвукового обстеження серця (ЕхоКГ). Лікування необхідне лише за наявності стенозу чи недостатності клапану.


Можливість відвідувати заняття із фізичного виховання та спортивні секції вирішується індивідуально з кардіологом, проте критично не рекомендується заняття із високим статичним компонентом (бодібілдинг).

https://www.umcvc.org/conditions-treatments/bicuspid-aortic-valve-bav