Час пасти коні

Час пасти коні!

Записатись на прийом

Мами і тати, ви вже знаєте, що ваше немовлятко має спатки виключно на спинці (https://bit.ly/400Goi0).

А ось коли воно бадьоре, поїло і не спить, його треба привчати лежати на животику («Пасти коні‎»). Але тут теж удосталь міфів і страхів. Отже, розвіюємо!

👉Звідки страхи?

До 1994 більшість малюків у світі клали спати на животик, доки ААП не видала рекомендації про необхідність спання на спині, щоб запобігти раптовій смерті. Це була дуже успішна кампанія, рівень смерті немовлят суттєво знизився в усьому світі, але після цього педіатри помітили, що батьки наче почали боятися викладати дітей на животик, оскільки збільшились випадки позиційної плагіоцефалії – плоскої потилиці та кривошиї.А також діти, що переважно лежали лише на спинці, дещо відставали у психомоторному розвитку (пізніше тримали голівку, переверталися, сиділи, повзали і ходили).

👉Для чого треба починати пасти коней?

Бабусі кажуть про час на животику “пасти коні”. Як би ми не називали цю корисну розвагу для малюків, але час на животику – це одна з перших вправ малюка і найважливіша.

На животику:

✔️дитина зміцнює м’язи шиї, животика, ручок, що стимулює утримування голівки, перевертання з боку на бік, сидіння, повзання

✔️дитина розвиває рівновагу та координацію рук і очей

✔️стимулюється когнітивний розвиток

✔️це профілактика розвитку плоскої потилиці та кривошиї

👉З якого віку починати?

Починати потрібно відразу після народження. Найкраще це робити у період активності, між сном. Немовлята отримують користь навіть від 2-3 сеансів на животику щодня починаючи від 3 до 5 хвилин, з поступовим збільшенням тривалості. Не переживайте за пупкову ранку, малюк не відчуватиме дискомфорту.

👉Правила перебування на животику:

На животику малюкові доведеться докладати чимало зусиль, щоб підняти голівку проти сили тяжіння. На початку це дуже складно малючкам, ця позиція інколи дуже засмучує їх і вони можуть дуже гірко плакати. Тому перші лежання на животику не мусять бути на рівній поверхні. Є безліч позицій, де дитина лежить на животику, про них розповімо у наступному пості.

Щоб зацікавити малюка лежати на животику, «Пасти коні» – використовуйте різноманітні іграшки, причому найкраща іграшка — це ви, тож розмовляйте з ним, співайте – це найкращий час, щоб побути разом.Завжди пам’ятайте: спинка – для сну, животик – для гри!

Якщо малюк заснув на животику, обов’язково покладіть його на спинку, хай він безпечно продовжує дивитися свої кольорові сни.