Безпечний сон

Записатись на прийом

Правила безпечного сну малюка

Спить, як немовля – так кажуть про того, хто добре спить. Але мами знають: не завжди малечі вдається заснути відразу і не завжди сон спокійний.

Зібрали трохи підказок, які стануть в пригоді батькам немовлят, які мають труднощі зі сном (а всім решту теж не завадить прочитати, щоб перевірити себе, чи все робите правильно 😉

1️⃣ Завжди кладіть дитину на спинку. Пооруч не має бути пухких ковдр, подушок, м’яких іграшок і бамперів, які можуть потрапити до дихальних шляхів малюка, простирадло має щільно прилягати до матраца.

2️⃣ Матрац повинен бути жорстким і твердим, тобто він не може прогинатися, коли дитина лежить.

3️⃣ У кімнаті повинно бути прохолодно (19-22С)
Варто вимірювати температуру у кімнаті, в якій спить немовлятко. Спека є ризиком раптової серцевої смерті. Температура в кімнаті, де спить дитина, повинна бути комфортною для легко одягненого дорослого. Якщо переживаєте, що дитина змерзне, одягніть її тепліше. Холодні ручки у малюка – це норма, дитина менше рухається і долоньки отримують менше крові.
Шапочка дитині в приміщенні не потрібна.
Не ставте ліжечко близько до вікна і батареї.

4️⃣ Чисте повітря
У кімнаті, де спить дитина не може бути ані трохи запаху нікотину.

5️⃣ Смоктунець
Можна запропонувати дитині смоктунець під час засинання, можна ортодонтичні. Якщо годуєте грудьми, то зачекайте, поки процес налагодиться (від 3 до 4 тижнів). Смоктальний рефлекс має заспокійливий ефект.

6️⃣ Не спіть з немовлям в одному ліжку хоча б до 6 місяців.
Можете погодувати малюка в своєму ліжку, але відразу перекладіть його у ліжечко. Просто залишайтесь з ним в одній кімнаті.

Здорових вам снів, великі і малі!

🩺Норми сну малюка тут: https://bit.ly/3HeaTJo

📚Джерело: Американська Академія Педіатрії