Правила безпечного сну малюка
Спить, як немовля – так кажуть про того, хто добре спить. Але мами знають: не завжди малечі вдається заснути відразу і не завжди сон спокійний.
Зібрали трохи підказок, які стануть в пригоді батькам немовлят, які мають труднощі зі сном (а всім решту теж не завадить прочитати, щоб перевірити себе, чи все робите правильно
Завжди кладіть дитину на спинку. Пооруч не має бути пухких ковдр, подушок, м’яких іграшок і бамперів, які можуть потрапити до дихальних шляхів малюка, простирадло має щільно прилягати до матраца.
Матрац повинен бути жорстким і твердим, тобто він не може прогинатися, коли дитина лежить.
У кімнаті повинно бути прохолодно (19-22С)
Варто вимірювати температуру у кімнаті, в якій спить немовлятко. Спека є ризиком раптової серцевої смерті. Температура в кімнаті, де спить дитина, повинна бути комфортною для легко одягненого дорослого. Якщо переживаєте, що дитина змерзне, одягніть її тепліше. Холодні ручки у малюка – це норма, дитина менше рухається і долоньки отримують менше крові.
Шапочка дитині в приміщенні не потрібна.
Не ставте ліжечко близько до вікна і батареї.
Чисте повітря
У кімнаті, де спить дитина не може бути ані трохи запаху нікотину.
Смоктунець
Можна запропонувати дитині смоктунець під час засинання, можна ортодонтичні. Якщо годуєте грудьми, то зачекайте, поки процес налагодиться (від 3 до 4 тижнів). Смоктальний рефлекс має заспокійливий ефект.
Не спіть з немовлям в одному ліжку хоча б до 6 місяців.
Можете погодувати малюка в своєму ліжку, але відразу перекладіть його у ліжечко. Просто залишайтесь з ним в одній кімнаті.
Здорових вам снів, великі і малі!
Норми сну малюка тут: https://bit.ly/3HeaTJo
Джерело: Американська Академія Педіатрії