Свята у родинному колі – це завжди ризик переїсти і набрати зайві кілограми навіть для дітей. Ділимося з мамами і татами корисними звичками, які допоможуть виховати здорову і щасливу дитину. Підгледіли їх в Американської академії педіатрії.
Змінюємо звички
Передовсім це культура харчування. Обирайте просту здорову їжу, а не продукти швидкого приготування. Зробіть здорову їжу доступною. Фрукти, низькокалорійні перекуси мають бути на столі, щоб кожен, коли зголоднів, міг підкріпитися. Замість звичної тарілки з печивом до чаю буде тарілка з фруктами – і смачно, і корисно. Тато, який за комп’ютером їсть яблуко – це кращий приклад для сина, ніж тато, який ум’яв піцу. Замість підсолоджених напоїв – узвар, компоти, трав’яні чаї. Їмо на кухні, без телевізора. Дослідження стверджують, що люди споживають більше їжі під час перегляду ТБ, краще обговоріть за вечерею, хто як провів день. А ще не забуваємо про щонайменше 60 хв фізичної активності на день – підійдуть активні ігри на свіжому повітрі, велосипедні прогулянки чи спортивна секція.
Трохи дисципліни
Знаємо, як бабусі тішаться, коли онучок чи онучка мають добрий апетит, але краще висококалорійну їжу подавати у тарілках меншого розміру. Обмежте ласощі, дитині достатньо 3-разового харчування і 1-2 здорові перекуси, пригощання – на свята.
Не виснажуйте себе
Ми не закликаємо ходити голодними, навпаки, не пропускайте прийоми їжі. Якщо вранці мало часу на сніданок, подумайте про здорові сніданки в дорозі. Контролюйте сон дитини, адже діти, які не висипаються, мають підвищений ризик ожиріння. Змалку привчайте немовлят спати без пляшки у роті.
Додайте креативу
Їжа – це цікава пригода. Порахуйте кольори з дитиною. Чим більше кольорів на тарілці, тим здоровіша їжа. Попросіть дитину порахувати, скільки кольорів в неї на тарілці (2 зелені овочі, 1 жовтий). Можна подати на десерт заморожену лохину чи виноград – майже, як морозиво, тільки корисніше. Готуйте з дітьми, дозвольте їм змішувати інгредієнти і додавати їх до страв. Діти люблять ігри і залюбки спробують те, що готували разом з вами.
Мами і тати, діти беруть приклад з вас, тому здорових правил повинні дотримуватися усі. Давайте дітям позитивний зворотний зв’язок, хваліть за успіхи у зменшенні ваги, у позитивному ключі вказуйте на помилки, і все вийде!
Ми поруч, адже піклуємось про найцінніше – здоров‘я ваших дітей!
За матеріалами ААР