Як це проба Руф’є – не є гарантією ідеально здорового серця дитини!?
В україномовній літературі написано, що пробу Руф’є призначають для оцінки «працездатності» серця при фізичному навантаженні.
Зробити її нескладно:
Необхідно після 5–хвилинного спокійного стану в положенні сидячи підрахувати пульс за 15 секунд (Р1), потім протягом 45 секунд виконати 30 присідань. Відразу після цього підрахувати пульс за перші 15 секунд (Р2) і останні 15 секунд (Р3) першої хвилини періоду відновлення. Результати оцінюють за індексом, що визначається за формулою.
З того часу, коли по Україні кілька дітей раптово померло на уроках фізкультури, кожен школяр перед початком навчального року має обов’язково пройти пробу Руф’є.
Цей нескладний медичний тест оцінює швидкість відновлення пульсу після фізичних навантажень.
Але він не дає жодної інформації ні про присутність вродженої вади серця, ні про можливі порушення ритму, які можна діагностувати лише за допомогою Ехо – КГ та ЕКГ. У жодних Європейських чи американських рекомендаціях немає інформації щодо необхідності проведення даної проби.
Звичайно, що чим більш тренована дитина, тим кращі показники проби Руф’є у неї будуть визначатись, а у тих що менше треновані, вони будуть гірші. Але це зовсім не означає, що таким дітям не варто тренуватись, радше навпаки.