☑️ Перше купання повинно відбутись не раніше 24 годин після народження. Це щоб внаслідок стресу не спровокувати гіпотермії, гіпоглікемії та не змивати первородну змазку. Вона вкриває шкіру новонародженого та сприяє її зволоженню.
☑️ Немає потреби купати новонародженого щодня, адже діти не потіють, відтак 3 рази на тиждень є цілком достатньо – частіші процедури сильно висушують шкіру дитини.
☑️ Поки не відпаде пупковий залишок, (як правило це стається до 2-х тижнів життя), дитину варто купати не повністю, а мити губкою і пильнувати, щоб вода не потрапляла у пупкову ранку.
☑️ Як тільки пупкова ранка загоїться – дитину вже можна буде купати повністю. Занурюйте дитинку у воду поступово, якщо ж вона буде сильно плакати, то можна повернутися до миття губкою і спробувати ще раз з часом, як правило діти самі демонструють свою готовність до повноцінного купання.
☑️ Волосся малюка слід мити 2-3 рази на тиждень, не частіше.
☑️ Кірочки на волосистій частині голови можна ніжно вичісувати щіткою, але можна і не рухати – вони не турбують дитину.
☑️ Якщо дитині подобається купання то дайте їй ним насолодитися, ванна має розслаблюючий та заспокійливий ефект.
☑️ Іграшки немовлятам у ванні не потрібні, а по мірі дорослішання – дуже важливі, надувні качечки чи кораблики дуже тішать дітей та відволікають поки ви їх миєте.
☑️ Підготуйте рушник і ретельно витріть дитину відразу після того, як витягнете її з ванни, щоб запобігти переохолодженню.
☑️ Після купання шкіру можна змастити зволожуючим кремом, щоб попередити сухість.
‼️З метою безпеки – ніколи не залишайте дитину саму у ванні навіть на хвилинку.